loader

Jak odchudzić męża?

17 września 2015

To, że każda kobieta dba o linię, to żadna nowość. To, że wśród płci pięknej uniwersalną cechą jest narzekanie na swój wygląd, a częstym kierunkiem działania jest próba upiększenia swojej sylwetki przez zrzucenie kilogramów - to również rzecz wiadoma. Nie jedna kobieta jednak dbałość o wygląd przerzuca również na swojego partnera, dlatego też co raz częstszym pytanie, które pojawia się u kobiet jest "jak odchudzić męża?".

Obraz społeczeństwa nie jest zbyt "różowy". Oczywiście, są rodziny, gdzie aktywność fizyczna jest na porządku dziennym. Na drugim biegunie leży jednak mało atrakcyjny obraz męża z pilotem w dłoni, którego jedyną aktywnością podczas wieczoru jest ruch ręki w kierunku miski z chipsami - oczywiście w celu ich spożycia. Obraz mało atrakcyjny - bo taki tryb przenosi się na wygląd zewnętrzny i balast w postaci nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jak odchudzić męża - to pytanie spędza sen z powiek wielu kobiet. Metod jest sporo. Wykupienie karnetu do siłowni, zakup sprzętu w postaci roweru treningowego, wyciąganie męża z domu na zwykły spacer. Każda z tych technik będzie skuteczna tylko wtedy, gdy aktywność podejmowana przez partnera będzie wynikała z jego nastawienia i wewnętrznej motywacji. Zmusić jest łatwo - gorzej zmienić mentalność i sprawić, aby mężowi chciało się chcieć. To, że mąż "wybierze się" na siłownie wcale nie musi oznacząć, że odbędzie na niej trening (o ile w ogole dotrze do klubu, bo zdarzają się przypadki, że wykupiony przez żonę karnet nigdy nie jest używany, a czas przeznaczony na aktywność fizyczną jest spędzany mniej produktywnie, w miejscu o zupełnie innym charakterze).

Jak odchudzić męża - chyba nie ma uniwersalnej metody. Skuteczną ścieżką jest podejmowanie aktywności we dwoje, bo taki rodzaj motywacji działa pozytywnie nie tylko na partnera, ale również wzmacnia rodzaj więzi i relacji wewnątrz związku.
Jak odchudzić męża?