loader

Leczenie otyłości

Leczenie otyłości to jedno z głównych zadań kompleksowej obsługi fachowców z ramienia Lion Group Poznań. Oprócz trenera personalnego i dietetyka sportowego, nasi podopieczni mogą korzystać ze specjalistów najwyższej półki, biorąc pod uwagę branżę medyczną. Jak wiadomo, otyłość jest problemem, który niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji o charakterze zdrowotnym.

Lekceważenie następstw może być śmiertelne, dlatego oprócz kompetencji naszej kadry trenerów i dietetyków, współpracujemy również z lekarzami. Należą do nich między innymi lekarz pierwszego kontaktu, endokrynolog, chirurg, lekarz medycyny estetycznej i tym podobne.

Problem jest złożony, dlatego też leczenie otyłości nie jest łatwym zadaniem, a nadwaga dotyczy dużego odsetka procentowego ludzi z miasta Poznań i okolic. Dlatego też oprócz zespołu Lion Group do pracy bardzo często włączane są autorytety medyczne, aby zdiagnozować problem lub w przypadku takiej potrzeby włączyć leczenie medyczne do zakresu działań i procesu odchudzania.

Taki cykl pracy jest gwarancją końcowego sukcesu, a także utrzymania efektów bez znanego z odchudzania efektu jojo. Każdego podopiecznego traktujemy indywidualnie: program działania dobieramy pod kątem wieku, płci, typu otyłości oraz chorób towarzyszących. Dbamy od samego początku nie tylko o efekt końcowy w postaci redukcji wagi i zbędnych kilogramów, ale również o bezpieczny przebieg i gwarancji braku powrotu do dawnych nawyków i nadwagi, spowodowanej błędami w odżywaniu i trybie życia.

Kompleksowa diagnostyka i wykonanie dokładnych pomiarów w etapie początkowym pozwala wyznaczyć cel, który następnie przekazywany jest do wiedzy podopiecznego, aby był świadomy, co i w jakim czasie jest w stanie osiągnąć oraz do jakich wytycznych musi się trzymać, aby osiągnąć cel określony przez specjalistów Lion Group. Zlecone badania pozwalają na wykrycie i eliminacje ewentualnych schorzeń, które mogą zakłócać przebieg treningów i diety. Tym samym Klient ma pełna gwarancję bezpieczeństwa i jednoczesnej poprawy kondycji zdrowotnej własnego organizmu.

Kolejnym wzmocnieniem jest obecność psychoterapeuty, który wspomaga naszych podopiecznym w drodze ku nowemu życiu, które jest na wyciągnięcie ręki (przy podjęciu walki z otyłością). Problem ludzi otyłych leży bowiem nie tylko w nadwadze i nadmiarze tkanki tłuszczowej, ale również w ich głowie. Dlatego też większość osób poddaje się, jeszcze przed podjęciem walki. Pojawia się u nich wstyd, a brak atrakcyjności społecznej powoduje bardzo często izolacje i odłączenie się od społeczeństwa. Nasz specjalista pomaga w przezwyciężaniu tych trudności i daje pełne wsparcie, w każdy etapie pracy z podopiecznym.

Trwała współpraca psychoterapeuty pozwala również na eliminację zaburzeń odżywiania – częstym problemem w leczeniu otyłości jest bowiem samo podjadanie przez pacjenta, który najczęściej ukrywa ten fakt przez dietetykiem. Tylko pomoc specjalistyczna jest w stanie rozszyfrować ten problem i zmusić pacjenta do przyznania się – głównie przed samym sobą – do błędu, którego konsekwencją jest brak skuteczności działania.

Jest to bardzo ważne, ponieważ nieudane próby odchudzania pozostają w pamięci przemian metabolicznych pacjenta – co znacznie utrudnia późniejsze podejścia. Tylko połączenie medycyny, psychologii oraz terapii zajęć i treningów personalnych wraz z opieką dietetyczną daje gwarancję sukcesu. Bez nich bardzo ciężko o końcowy efekt i skuteczność działania.

Otyłość według Światowej Organizacji Zdrowia otyłość jest epidemią współczesnych czasów, a problem ma charakter globalny. Nic dziwnego, bowiem w społeczeństwie, które stawia na natychmiastowość, brak jest przemyślanych decyzji odnośnie formy życia, dbania o zdrowie czy wybierania zdrowych i zbilansowanych posiłków. Lion Group wychodzi naprzeciw tym tendencją i dzięki swojej pracy udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych i nawet najtrudniejszy przypadek można wyprowadzić na przysłowiową prostą dając podopiecznemu nowe życie. Kompleksowa obsługa fachowców pozwala na wyeliminowanie dawnych, złych nawyków, których następstwem była właśnie otyłość i nadmiar kilogramów zgromadzonych w zapasie tkanki tłuszczowej.

Program druga szansa drugie życie jest sztandarową formą naszej działalności i misją, której podjęliśmy się wspólnie – wypracowany program jest efektem wspólnej pracy ekspertów z wielu dziedzin. Tylko dzięki takiej konstrukcji leczenie otyłości może przebiegać bez przeszkód i nie musi powodować u pacjenta zniechęcenia. Często bowiem wśród opinii naszych podopiecznych występuje żal, że trafili do nas tak późno, a wcześniejszy czas i życie marnowali próbując różnych nowinek i rad ekspertów, z których dopiero z perspektywy czasu potrafią się śmiać. Nietrafione porady, którymi nasycony jest rynek, są bowiem często gwoździem do trumny grubasa, który metodą prób i…a raczej tylko błędów trafia na kolejne świetne recepty, a ich skutki są katastrofalne – otyłość bowiem zostaje, a jest ona dodatkowo pogłębiona. Stan zdrowia pogarsza się, występują depresje i dalsze wycofywanie się jednostki. Nasz program jest więc nie tylko gwarancją sukcesu – jest on bezpieczny dla podopiecznych.