loader

Program BH-BL

"Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu."

Program BH-BL to system oparty na treningu medycznym. Celem tego rodzaju treningu jest poprawa sprawności narządu ruchu, korekta lub nauka nowych poprawnych wzorców ruchu , powrót po kontuzji do aktywności ruchowej lub sportowej (amator i zawodowiec). To również poprawa jakości ruchu i sprawności w celu osiągania lepszych efektów w sporcie , profilaktyka urazów , trening (mimo istniejącej już kontuzji) jest ukierunkowany na jej zanik i leczenie. To również usuwanie przeciążeń i skutków stresu które wpływają na nasze ciało , usuwanie przeciążeń i zaniedbań spowodowanych codziennością (pracą, nawykami itp.).

Trening zdrowotny charakteryzuje również  poprawa samopoczucia i jakości życia , poprawa oddechu i pracy przepony , korekta ustawienia stawów i kręgosłupa poprzez ukierunkowany i poprawnie torowany ruch , lepsza kontrola nerwowo-mięśniowa, poprawa stabilizacji stawów i kręgosłupa oraz poprawa równowagi całego ciała.

Kto korzysta z tego programu?

Program przeznaczony jest dla osób o obniżonym stanie zdrowia, osób z jednostkami chorobowymi (cukrzyca, nadciśnienie, choroba niedokrwienna serca, miażdżyca etc.) po kontuzjach/urazach, po operacjach/zabiegach, osób po chorobie nowotworowej.

Jak wygląda trening?

Zajęcia przybierają postać treningu medycznego (mogą więc z niego bez przeszkód korzystać osoby o obniżonej kondycji zdrowotnej, z ograniczeniami fizycznymi). Zajęcia mają charakter systematyczny (nasi podopieczni trenują 2 lub 3 razy w tygodniu, w zależności od potrzeb i celu treningowego).

Jak wygląda obsługa dietetyczna?

W tym programie stosowana jest kompleksowa dietoprofilaktyka (z uwzględnieniem jednostek chorobowych podopiecznego). Co dwa tygodnie podopieczny otrzymuje nowy plan żywieniowy (dietę), raz w miesiącu spotyka się na konsultacji z dietetykiem (zwiększanie wiedzy i świadomości żywieniowej), do obsługi dietetycznej należy również stała analiza badań krwi i moczu, badań hormonalnych oraz badań dot. alergii pokarmowych i uczuleń.

Co oferujemy?

Każdy podopieczny ma dostęp do monitoringu swoich wyników (co miesiąc wykonywane są pomiary składu ciała, które są archiwizowane w naszym systemie CRM). W przypadku kryzysów pomocą służy psycholog sportowy.