loader

Program NL-NC

"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Program NL-NC to system oparty na treningu medycznym.

Panie, które nie chcą zrezygnować z aktywności fizycznej mogą trenować pod okiem wykwalifikowanego rehabilitanta, który pomoże im zachować świetną formą (i bezpieczeństwo dla rozwijającego się ich ciele maleńśtwa). Dzięki dietoterapii młoda mama oraz maleństwo dostarczą sobie wszystkich, niezbędnych do właściwego rozwoju składników odżywczych.

W przypadku kobiet - "świeżo upieczonych mam" celem tego rodzaju treningu jest odzyskanie poprawnych wzorców ruchowych, usunięcie wszystkich napięć mięśniowych, które powstały podczas ciąży, przygotowanie ciała do obowiązków, które powstają przy rodzicielstwie (opieka nad dzieckiem) oraz zwiększenie mobilności. W trakcie ciąży występują bowiem liczne obciążenia oraz przybieranie niewłaściwej postawy ciała (kobieta próbuje pomóc sobie pomóc z ciężarem dziecka) - celem nadrzędnym jest więc przywrócenie równowagi mięśniowej.

W przypadku kobiet, u których wystąpiło "cesarskie cięcie" dodatkowym elementem jest delikatna praca na powięzi, wzmocnienie mięśni głębokich, zwiększenie elastyczności skóry, praca na bliźnie, stabilizacja CORE oraz wzmocnienie mięśni znajdujących się przy kręgosłupie.

Kto korzysta z tego programu?

Program przeznaczony jest dla Pań, które nie chcą rezygnować z teningów podczas ciąży oraz dla tych, które chcą szybko i zdrowo wrócić do formie po porodzie. W przypadku tego programu treningowego niezbędna jest zgoda lekarza prowadzącego ciążę.

Jak wygląda trening?

W przypadku kobiet w ciąży stosujemy trening medyczny. W przypadku Pań, które zgłaszają się już po porodzie zajęcia podzielone są na etapy - program na ogół rozpoczyna się od zajęć treningu medycznego (rehabilitacja po porodowa), aby z czasem przejść do redukcji właściwej i treningów sylwetkowych.

Jak wygląda obsługa dietetyczna?

Dieta dostosowana jest nie tylko dla potrzeb młodej mamy, ale również maleństwa (dietoprofilaktyka). Co dwa tygodnie podopieczna otrzymuje nowy plan żywieniowy (dietę), raz w miesiącu spotyka się na konsultacji z dietetykiem (zwiększanie wiedzy i świadomości żywieniowej), do obsługi dietetycznej należy również stała analiza badań krwi i moczu, badań hormonalnych oraz badań dot. alergii pokarmowych i uczuleń.

Co oferujemy?

Każda podopieczna ma dostęp do monitoringu swoich wyników (co miesiąc wykonywane są pomiary składu ciała, które są archiwizowane w naszym systemie CRM). Na sali obecny jest rehabilitant (prewencja kontuzji). W przypadku kryzysów pomocą służy psycholog sportowy.