loader

Trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny w Lion Group Poznań to rodzaj zajęć przeznaczonych dla wszystkich osób, bez względu na płeć, wiek, czy staż treningowy. Jest to nowoczesne podejście do treningu, oparte na zasadach wielostawowości oraz (jak sama nazwa wskazuje) funkcjonalności ćwiczeń. Użyteczność ćwiczeń, która imituje ruchy dnia codzinnego, daje podopiecznemu nieskrempowanie, nieograniczenie i wieloplłaszczyznowość - a oparcie ruchu na tych cechach to gwarancja świetnych efektów dla sylwetki jak i zdrowia.

Trening funkcjonalny w Lion Group Poznań aktywizuje do pracy nie tylko ciało, ale również umysł. Ten typ treningu wymusza intensywniejsze krążenie krwi, co znacznie poprawia wydolność organizmu. Przez ten rodzaj treningu aktywizujemy wszystkie rodzaje włókien mięśniowych (białe, zwane też szybkokurczliwymi, jak i czerwone - zwane wolnokurczliwymi). Dodatkową zaletą jest angażowanie do pracy mięśni głębokich - a co za tym idzie prewencja kontuzji. Przyczynia się to również do prostej postawy ciała (korekta postawy) i odciążenia kręgosłupa.

Trening funkcjonalny poprowadzony przez wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę trenerów to gwarancja świetnych i ciągłych postępów na sali ćwiczeń.