loader

Trening medyczny Poznań

Trening medyczny to kolejny ważny obszar działalności Lion Group Poznań. Odchodzimy jednak od standardów oferowanych przez fizjoterapeutów i rehabilitantów i stawiamy na innowacyjny model współpracy z medycznym trenerem personalnym. Rehabilitacja jest w tym programie tylko częścią składową całej oferty kierowanej do mieszkańców miasta Poznań i okolic.

Trening medyczny zapewnia oczywiście powrót jednostki do aktywności ruchowej po kontuzji, jednakże drugim, ważnym elementem całości jest również poprawa sprawności narządów ruchu, nauka poprawnych wzorców, osiąganie lepszych wyników w sporcie. Celem tego rodzaju współpracy jest również usuwanie przeciążeń i skutków stresu, ponieważ te elementy mocno destabilizują codzienne funkcjonowanie jednostki. Codzienność nie rozpieszcza bowiem naszego organizmu - środowisko pracy, błędne nawyki, które są powtarzane determinują różnego rodzaju dysfunkcje, schorzenia, stany napięcia. Przez trening medyczny odnotowuje się znaczną poprawę samopoczucia. Wzrasta jakość życia w dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ brak dysfunkcji, przemęczenia, bólu pozwala jednostce na pełną realizację. Ten rodzaj pracy i rehabilitacji znacznie poprawia oddech i pracę przepony. Ma również pozytywny wpływ na nasz kręgosłup, który jest jednym z najważniejszych elementów ciała. Odnotowana jest również korekta ustawienia stawów oraz lepsza kontrola nerwowo-mięśniowa.

Te wszystkie elementy wpływają na poprawę równowagi ciała. Rehabilitacja prowadzona jest przez trenerów medycznych Lion Group Poznań. Sam system treningowy jest wynikiem pracy zespołu ekspertów z dziedziny fizjoterapii, rehabilitacji i treningi motorycznego. Plan treningowy ma charakter bardzo indywidualny, jest dopasowany do jednostki i modyfikowany wielokrotnie w miarę uzyskiwania sprawności. Oprócz właściwego funkcjonowania ciała odnotowuje się również poprawę sfery mentalnej, ponieważ praca nad ciałem uczy pokory, wytrwałości, kształtuje silną wolę i cierpliwość. Ciało i psychika współtworzą jeden organizm i zapewniają właściwe funkcjonowanie.