loader

Trening personalny

Trening personalny to nasza główna propozycja dla wszystkich osób z miasta Poznań i okolic. Ze względu na fakt, iż nasi podopieczni mają różne cele, postaraliśmy się, aby zajęcia były dobrane na wszystkich możliwych płaszczyznach.

Trening personalny dla naszych podopiecznych realizowany jest na najwyższym poziomie, ze względu na zgromadzoną kadrę najlepszych fachowców z miasta Poznań. Dzięki temu nasza propozycja jest pierwszym w naszym mieście kompleksowym rozwiązaniem, w którym to osoba, mająca chęć na udział w treningach wybiera płaszczyznę, w której chce się rozwijać.

Przygotowaliśmy trzy niezależne programy treningowe – pierwszy z nich SC SL (Second Chance Second Life – Druga Szansa Drugie Życie) to program dla osób, mających problem z nadwagą. Tutaj treningi są oparte o redukcję. Treningi ukierunkowane są na zmniejszenie obwodów ciała, redukcję zbędnych centymetrów, spowodowanych nadmiarem tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowej sylwetki i wzmocnieniu tkanki mięśniowej. To ważne, ponieważ przy celu numer jeden, jakim jest walka z otyłością, nie możemy zapominać, że pod zbędnymi kilogramami istnieje jeszcze ciało, które później będzie trzeba ukształtować i ukierunkować na nowe nakłady pracy, włożone w modelowanie sylwetki i osiągnięcie kolejnego celu – zdrowej i atrakcyjnej sylwetki.

Taka systematyczna praca ukierunkowana na cel długofalowy jest najlepszą receptą – ćwiczenia redukcyjne od samego początku poprawiają wytrzymałość, ogólną sprawność i kondycję fizyczną. Nie będzie więc problemu w przejściu na kolejny etap po tym, jak osiągnie się sukces w walce z otyłością.

Drugim programem jest NL BL (Next Level Better Life – Następny Poziom Lepsze Życie), czyli program treningowy dla osób, które chcą poprawić swoją sylwetkę. Dla mężczyzn jest to więc trening kulturystyczny, którego celem jest nabranie dobrej jakości masy mięśniowej, dla kobiet natomiast cykl zajęć modelujących sylwetkę. Kobiety bowiem najczęściej zwracają się do nas z chęcią uzyskania wymarzonej sylwetki – za wzór podając osoby publiczne, gwiazdy telewizji, osobiste autorytety w kwestii atrakcyjności i wyglądu fizycznego. Mężczyźni natomiast to osoby, które przez poprawę fizyczności chcą nabrać pewności siebie, a ta zdecydowanie przybywa wraz z rozwojem i nabieraniem muskulatury. Mężczyźni w dzisiejszych czasach coraz większą wagę przykładają do wyglądu i atrakcyjności, czar jednak często pryska, gdy zrzucają elegancki garnitur, dobrą koszulę czy inny strój, który podnosi poziom ich elegancji. Kompleksy, które powstają najczęściej po samoocenie dokonanej w lustrze, gdy ciało jest dokładnie przez nas oglądane i wychodzą na jaw wszystkie niedoskonałości, mogą być szybko zredukowane wraz z poprawą sylwetki. To wszystko gwarantuje trening pod okiem specjalistów.

Trzecim, ostatnim programem treningowym jest WB WL (Win Battle Win Life – Wygraj Walkę Wygraj Życie), czyli cykl zajęć dla osób, które swoje zainteresowania chcą ukierunkować na sztuki walki. Nasza kadra trenerska gwarantuje rozwój w najważniejszych dziedzinach sportów walki, poczynając od Brazylijskiego Jiu Jitsu, przez boks, muay thai, kickboxing. Indywidualne zajęcia pod okiem trenera, dają zdecydowaną przewagę nad zajęciami grupowymi, gdzie uwaga trenera nie jest w stanie objąć jednocześnie wszystkich ćwiczących. Technika, którą nabywa się na cyklu zajęć indywidualnych to bezcenny dar, który determinuje cały warsztat związany ze sztukami walki.

Mieszane zajęcia i możliwość rozwoju na kilku płaszczyznach jednocześnie to zdecydowana przewaga, którą daje możliwość trenowania pod okiem specjalistów z Lion Group. Monotonia odchodzi w niepamięć, a dodatkowa możliwość urozmaicenia treningów to niesamowity dar, który dajemy naszym podopiecznym.

Programy treningowe ukierunkowane są zawsze na konkretny cel. Taka konstrukcja pozwala nam nie tylko na skuteczność treningów, ale również długofalową pracę z podopiecznym, który sam przez motywację i progres fizyczny podnosi sobie wyżej poprzeczkę, w dążeniu do osiągnięcia efektów, które wspólnie z trenerem zakładają.

Trening personalny jest więc wniesiony na wyższy poziom, nie jest bowiem konstrukcją jednostek treningowych, wykupowanych przez Klienta i wykorzystywanych w dowolnym czasie – taka praca zaburza możliwość osiągnięcia efektu i skutecznej pracy. Tylko długofalowy plan realizowany z systematycznością daje gwarancję osiągnięcia celu.

Każdy z programów, czy to SC SL, NL BL, WB WL, ukierunkowany jest na inną grupę osób – co nie przekreśla oczywiście ewentualnego łączenia płaszczyzn treningu. Jeśli osoba nabierze odwagi i będzie chciała również rozwinąć się w płaszczyźnie sportów walki, to nie będziemy blokować jej szansy rozwoju, pod warunkiem, że jej stan fizyczny będzie zezwalał na możliwość podjęcia również tej aktywności fizycznej. Wiadomo, że osoba otyła, przez błędy w przeszłości, nie będzie w stanie podjąć i rozpocząć przygody ze sportami walki – jednak dla nich może być to dodatkowa motywacja, jako cel, który może zostać przez nich osiągnięty, po uprzednim zrzuceniu zbędnego balastu w postaci tłuszczu.