Jak powinna wyglądać dieta przyszłych mam?

Żywienie kobiet w trakcie ciąży musi być przykładem wykorzystania diety specjalistycznej, dlatego dietetyk dla kobiet w ciąży Lion Group Poznań Stanisław Rydzewski szczególną uwagę zwraca na wykluczenie produktów szkodliwych lub niebezpiecznych dla rozwijającego się w ciele matki dziecka. Przyszła mama musi bowiem pamiętać, że jej dieta na tym etapie (ciąża) to nie tylko sprawa jej preferencji, ale również (a może nawet przede wszystkim) kwestia dostosowania żywienia pod wymogi rozwijającego się maleństwa. Dieta w tym okresie musi być przemyślana i oparta na badaniach oraz analizie, jak również na ogólnych zasadach, które dają młodej mamie oraz maleństwu swego rodzaju parasol bezpieczeństwa.

Taka dieta na pewno musi wykluczyć surowe mięso, ryby i jaja dlatego o takich potrawach jak tatar czy sushi młoda mama musi zapomnieć, przynajmniej do czasu porodu. Dietetyk dla kobiet w ciąży Lion Group Poznań to specjalista, który przeprowadzi Cię przez wszystkie trymestry ciąży. Panie zgłaszają się do nas nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również sylwetkowych. Zależy im bowiem na tym, aby mądrze poprowadzona dieta dała efekt w postaci mniejszej ilości kilogramów, które przybywają na wadze. Z pomocy naszego specjalisty korzystają również po porodzie, bo wiadomo, że jest to równie ważny (zarówno z punktu widzenia laktacji, jak również formy fizycznej młodej mamy) okres. Jak wiadomo świetnym uzupełnieniem diety jest zoptymalizowany wysiłek fizyczny, dlatego uzupełnieniem diety są treningi pod okiem naszych specjalistów. Młode mamy mogą czuć się u nas komfortowo i bezpiecznie.

Nasz program treningowy NL-NC jest przeznaczony zarówno dla Pań, które chcą mądrze poprowadzić swoje żywienie i aktywność podczas ciąży, jak również dla tych, które chcą pod naszą opieką wrócić do formy sprzed porodu. Zarówno trening jak i dieta są dopasowane idealnie do tego okresu. Potrzeby mamy są bowiem w tym wypadku uzupełnione o potrzeby maleństwa – zarówno biorąc pod uwagę proces karmienia, jak również potrzeby zwiększenia mobilności młodej mamy (opieka nad dzieckiem po okresie ciąży, gdzie jak wiadomo pojawia się ból i liczne zajęcia nie jest rzeczą łatwą). Priorytetem numer 1 jest w tym wypadku uświadamianie młodej mamy, że ciąża i poród wcale nie muszą oznaczać dla niej chwilowej utraty kontroli nad sferą fizyczną i formą. Dzięki kompleksowej formie opieki młode mamy mogą czuć się zdrowo i pięknie.