Co powinno jeść Twoje dziecko?

Kontrola odżywiania dzieci jest bardzo ważnym zadaniem, z którym niestety wielu rodziców nie daje sobie rady, dlatego też dietetyk dziecięcy Lion Group Poznań współpracuje z młodymi podopiecznymi i ich opiekunami, bo zmiana nawyków żywieniowych jest możliwa, jeśli dotyka całej rodziny. Otyłość jest problemem globalnym, co gorsza dotyka co raz to młodszych. Rodzice często lekceważą otyłość u swoich pociech, używając starej recepty, że z biegiem lat dziecko z otyłości wyrośnie, że nie można mu odbierać radości z życia. Takim postępowaniem jednak dają niejako przyzwolenie nie tylko na trudny z puntku widzenia otyłego dzieca okres dzieciństwa (młodości), ale również na cały zestaw jednostek chorobowych, na które dziecko jest narażone bezpośrednio ze względu na otyłość/nadwagę.

Nasz specjalista to osoba, która świetnie radzi sobie zarówno z dorosłymi jak i dziećmi. W obydwu przypadkach praca daje niesamowite efekty, a w połączeniu z aktywnością fizyczną (opieką naszych trenerów) dziecko może w szybkim czasie zapomnieć o swoim problemie. Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna jest kluczem do sukcesu. Nasi trenerzy starają się, aby zajęcia były dobrane zarówno do predyspozycji jednostki, jak i jej upodobań. Dziecko bardzo często dokonuje wizualizacji na podstawie własnych upodobań – ma bowiem autorytety i chce stać się podobnym do swojego idola, na którym się wzoruje. Łatwo wykorzystąć tą płaszczyznę zarówno pod kątem dietetycznym jak i treningowym i zmotywować dziecko do wypełniania zaleceń właśnie na bazie odniesienia do sportowego autorytetu.

Dietetyk dziecięcy Lion Group Poznań Stanisław Rydzewski to nie tylko jeden z najlepszych specjalistów w naszym kraju, ale przede wszystkim osoba, która na własnej skórze przeżyła problem otyłości w wieku dzieciństwa i wieku dorastania. Otyłość to problem sięgający u dzieci zdecydowanie głębiej, niż tylko do ich nadmiaru kilogramów i defektu estetycznego. Dzieci otyłe mają liczne problemy społeczne oraz psychiczne, z którymi często sobie nie radzą, zamykając się w sobie i pogłębiając problem. Presja otoczenia oraz złośliwe komentarze rówieśników są w stanie u dziecka wywołać zachowania aspołeczne. Zamknięte w swoim świecie dziecko czuje się bezpiecznie i nie ma ochoty na kontakt z otoczeniem. Taka sytuacja jest patowa, ponieważ w tym wieku rozwój kompetencji społecznych jest niezwykle ważny. Wybór odpowiedniego fachowca, który dobrze poprowadzi dziecko od strony dietetycznej zaważy na jego przyszłości i zdecyduje, czy dziecko wejdzie w świat dorosłości z bagażem zbędnych kilogramów, czy może podejmie skuteczną walkę o atrakcyjny wygląd i zdrowie ogólne.