Jak powinna wyglądać dieta u osób chorych na cukrzycę?

Cukrzyca jest tym typem jednostki chorobowej, który wymaga dobrania odpowiedniej dietoprofilaktyki, która jest kluczem do sukcesu w leczeniu pacjenta. Dobrze dobrany plan żywieniowy jest w stanie poprawić jakość życia, zmniejszyć jej uciążliwość oraz pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Nieprzestrzeganie zaleceń związanych z odpowiednim żywieniem w tej chorobie to nie tylko ryzyko nasilenia objawów, ale również skrócenia życia (szybszej śmierci). Dietetyk Lion Group Poznań pomoże Ci w poradzeniu sobie z tak ciężką chorobą jak cukrzyca.

Odpowiednio prowadzona dietoprofilaktyka, przestrzegana przez pacjenta, jest w stanie sprawić, że cukrzyca w jego życiu będzie praktycznie niezauważalna. Dietetyk Lion Grup Poznań zaleca, aby w przypadku cukrzycy trzymać się fundamentalnej zasady: posiłki należy spożywać w równych odstępach czasu. Diabetycy powinni zwracać dużą uwagę na stałą podaż węglowodanów w ciągu dnia. Czego natomiast należy unikać? Na pewno na zabronionej liście widnieją jednorazowe obfite posiłki bogate w cukry. Mogą one doprowadzić do zapaści pacjenta. Diabetycy powinni spożywać produkty o niskim indeksie i ładunku glikemicznym. Dzięki takiej metodzie łatwiej jest bowiem kontrolować stężenie cukru we krwi. Dietetyk Lion Group Poznań w tak skomplikowanej chorobie jak cukrzyca radzi spożywać owoce (maliny, truskawki, morele), warzywa, brązowy ryż i ciemne pieczywo.

Diabetykom polecana jest dieta bogata w błonnik. Daje to regulację gospodarki insulinowej. Dieta dla osób z cukrzycą nie przyniesie zaplanowanych efektów jeżeli nie sprężymy jej z ćwiczeniami fizycznymi. Nasza metodyka pracy zakłada lączenie odpowiedniej dietoprilaktyki z odpowiednim zestawem ćwiczeń. Świetnym rozwiązaniem będzie tutaj trening medyczny, który pozwoli organizowowi przywrócić naturalną równowagę. Aktywny tryb życia obniża stężenie glukozy we krwi. Umiarkowane ćwiczenia są w stanie znacznie poprawić komfort życia i zdrowie pacjenta. Aby uniknąć hipoglikemii nie możemy zapominać o posiłku przed i po treningowym. Kluczem do sukcesu będzie również odpowiednia podaż wody. Dietetyk Lion Group Poznań pomoże Ci w przezwyciężeniu trudnej jednostki chorobowej jaką jest cukrzyca.