Jak powinna wyglądać dieta u osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy?

Otyłość jest tym typem jednostki chorobowej, który wymaga dobrania odpowiedniej dietoprofilaktyki, która jest kluczem do sukcesu w leczeniu pacjenta. Dobrze dobrany plan żywieniowy jest w stanie poprawić jakość życia, zmniejszyć jej uciążliwość oraz pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Nieprzestrzeganie zaleceń związanych z odpowiednim żywieniem w tej chorobie to nie tylko ryzyko nasilenia objawów, ale również skrócenia życia (szybszej śmierci). Dietetyk i odchudzanie w Lion Group Poznań pomogą w poradzeniu sobie z nadmiarem kilogramów.

Dietetyk Lion Group Poznań przypomina, że odchudzanie jest ważne nie tylko ze względów typowo estetycznych (atrakcyjność fizyczna). Nadmiar kilogramów to zarówno obniżenie komfortu i jakości życia, jak również ogromne prawdopodobieństwo jego skrócenia (szybszej śmierci, przez jednostki chorobowe, na których ryzyko zachorowania przez osoby ze znaczną nadwagą jest bardzo wysokie). Dobrze i mądrze poprowadzone odchudzanie jest terapią, która wpływa na wszystkie aspekty: od poprawy zdrowia, kondycji fizycznej, po zwiększenie poczucia atrakcyjności fizycznej. Zrzucenie zbędnych kilogramów to bardzo często ulga, nie tylko fizyczna, ale również psychiczna, ponieważ spora nadwaga jest znacznym dyskomfortem dla osób i powodem zachowań o charakterze aspołecznym.

Odchudzanie w Lion Group Poznań to proces pracy zespołowej – dietetyk jest wspierany przez kadrę trenerów personalnych oraz rehabilitanta, który czuwa nad podopiecznymi, realizującymi jednostki treningowe (prewencja kontuzji). Tylko kompleksowe podejście do tematu jest w stanie zagwarantować jednostce sukces. Pracujemy z osobami w różnym wieku (od dzieci po osoby starsze). Zawsze proces jest inny, ponieważ każda osoba, która do nas trafia, ma inne wymagania, upodobania, inny stan zdrowia, kondycji fizycznej. Odpowiednie dobranie programu treningowego/żywieniowego, jest kluczem do sukcesu. Dieta i trening nie mogą być bowiem dla osoby obowiązkiem – muszą być częścią jej życia. Dietetyk, trener personalny i ich odchudzanie w Lion Group Poznań to rodzaj misji społecznej – ponieważ każda ukończona przez nas metamorfoza, jest swego rodzaju uratowaniem życia osoby, która zmagała się z problemem otyłości.