Nowoczesny typ treningu dobry dla wszystkich.

Trening funkcjonalny w Lion Group Poznań to rodzaj zajęć przeznaczonych dla wszystkich osób, bez względu na płeć, wiek, czy staż treningowy. Jest to nowoczesne podejście do treningu, oparte na zasadach wielostawowości oraz (jak sama nazwa wskazuje) funkcjonalności ćwiczeń. Ciało człowieka zostało zaprojektowane na ruch, a nie formę stacjonarnego „spędzania życia” – podstawową zaletą, którą daje więc na ruch oparty na ćwiczeniach funkcjonalnych jest brak izolowania poszczególnych mięśni (koncentruje się on bowiem na treningu wzorców ruchowych). Ćwiczenia tego rodzaju pomagają w korygowaniu wad postawy i dysbalansów mięśniowym. Ten rodzaj ćwiczeń nadaje się również świetnie do spalania tkanki tłuszczowej (angażowanie całego ciała + przyspiesznie metabolizmu).

Użyteczność ćwiczeń, która imituje ruchy dnia codziennego, daje podopiecznemu nieskrempowanie, nieograniczenie i wielopłaszczyznowość – a oparcie ruchu na tych cechach to gwarancja świetnych efektów dla sylwetki jak i zdrowia. Trening funkcjonalny w Lion Group Poznań aktywizuje do pracy nie tylko ciało, ale również umysł.

Ten typ treningu wymusza intensywniejsze krążenie krwi, co znacznie poprawia wydolność organizmu. Przez ten rodzaj treningu aktywizujemy wszystkie rodzaje włókien mięśniowych (białe, zwane też szybkokurczliwymi, jak i czerwone – zwane wolnokurczliwymi). Dodatkową zaletą jest angażowanie do pracy mięśni głębokich – a co za tym idzie prewencja kontuzji. Przyczynia się to również do prostej postawy ciała (korekta postawy) i odciążenia kręgosłupa. Trening funkcjonalny poprowadzony przez wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę trenerów to gwarancja świetnych i ciągłych postępów na sali ćwiczeń.

Jeśli chodzi o zaplecze techniczne, do wykonywania treningu funkcjonalnego to trener i podopieczny mają bardzo duży wybór. Popularne sztangi i sztangielki można bowiem urozmaicić o dodatkowy sprzęt. Jednym z nich jest kettlebell, który odwzorowuje bardzo dobrze większość przedmiotów z codziennego życia (patrz chociażby torba z zakupami). Kettlebel jest trudniejszym przyrządem niż popularna sztanga/sztangielki. Wsparcie trenera jest w stanie jednak opanować ćwiczenia przy jego użyciu. Kolejnym rodzajem sprzętu są sanki, które dają możliwość odzworowania wielu wzorców ruchowych (można je pchać w różnych kierunkach – co daje zaangażowanie większości mięśni tylnej i przedniej taśmy). Kolejnym przyrządem wykorzystywanym w tego rodzaju treningu są liny (opcja gwarantująca równowagę między treningiem wytrzymałościowym a treningiem siłowym). Można również użyć takich narzędzi jak slam ball, TRX). Zwiększanie świadomości podopiecznego daje mu również szansą na wykonywanie tego rodzaju ćwiczęń poza klubem (patrz wyjazd wakacyjny).