Rehabilitacja i poprawa zdrowia oparte o zajęcia z trenerem.

Trening medyczny to kolejny ważny obszar działalności Lion Group Poznań. Odchodzimy jednak od standardów oferowanych przez fizjoterapeutów i rehabilitantów i stawiamy na innowacyjny model współpracy z medycznym trenerem personalnym. Rehabilitacja jest w tym programie tylko częścią składową całej oferty kierowanej do mieszkańców miasta Poznań i okolic. Dodatkowym aspektem programu BH – BL jest optymalizacja żywienia, ponieważ ten element jest w stanie dać jednostce podwyższenie poziomu zdrowia ogólnego (bez względu na to, czy zależy jej na utrzymaniu równowagi wewnętrznej organzizmu, czy może celem jest powrót do pełni sprawnośći ze względu na wystąpienie schorzenia, kontuzji, czy czasowe obniżenie kondycji zdrowotnej).

Trening medyczny zapewnia oczywiście powrót jednostki do aktywności ruchowej po kontuzji, jednakże drugim, ważnym elementem całości jest również poprawa sprawności narządów ruchu, nauka poprawnych wzorców, osiąganie lepszych wyników w sporcie. Celem tego rodzaju współpracy jest również usuwanie przeciążeń i skutków stresu, ponieważ te elementy mocno destabilizują codzienne funkcjonowanie jednostki. Codzienność nie rozpieszcza bowiem naszego organizmu – środowisko pracy, błędne nawyki, które są powtarzane determinują różnego rodzaju dysfunkcje, schorzenia, stany napięcia. Przez trening medyczny odnotowuje się znaczną poprawę samopoczucia. Wzrasta jakość życia w dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ brak dysfunkcji, przemęczenia, bólu pozwala jednostce na pełną realizację.

Ten rodzaj pracy i rehabilitacji znacznie poprawia oddech i pracę przepony. Ma również pozytywny wpływ na nasz kręgosłup, który jest jednym z najważniejszych elementów ciała. Odnotowana jest również korekta ustawienia stawów oraz lepsza kontrola nerwowo-mięśniowa. Te wszystkie elementy wpływają na poprawę równowagi ciała. Rehabilitacja prowadzona jest przez trenerów medycznych Lion Group Poznań. Sam system treningowy jest wynikiem pracy zespołu ekspertów z dziedziny fizjoterapii, rehabilitacji i treningi motorycznego. Plan treningowy ma charakter bardzo indywidualny, jest dopasowany do jednostki i modyfikowany wielokrotnie w miarę uzyskiwania sprawności. Oprócz właściwego funkcjonowania ciała odnotowuje się również poprawę sfery mentalnej, ponieważ praca nad ciałem uczy pokory, wytrwałości, kształtuje silną wolę i cierpliwość. Ciało i psychika współtworzą jeden organizm i zapewniają właściwe funkcjonowanie.