Przygotowanie motoryczne kluczem do sukcesu.

Trening motoryczny oferowany przez Lion Group Poznań to jeden z głównych aspektów i fundament do rywalizacji sportowej w niemal każdej dyscyplinie. Opiera się on rozwój dwóch elementów: siły oraz koordynacji. Jeśli chodzi o pierwszy element, to należy pamiętać, zgodnie z prostą regułą, że im silniejsze są mięśnie, tym jednostka pracy do wykonania będzie dla nas łatwiejsza. Jeśli więc trening będzie nastawiony na akatywizację dużej ilości jednostek motorycznych oraz mięśni szybkokurczliwych to efekt może być tylko jeden – uprawianie danej dyscypliny sportu będzie po prostu łatwiejsze. W tym wypadku stosowane są oczywiście ćwiczenia wielostawowe (bo to one rozwijają zdolności motoryczne). Siły nie można zastąpić żadnym innym czynnikiem, bez niej nie osiągniemy maksimum w zakresie szybkości, skoczności, dynamice, zwinności itd.

Drugim elementem wspomnianym powyżej jest koordynacja. Większość dyscyplin sportu opiera sie bowiem na dynamiczności. Takie elementy jak zmiany kierunków, skoki, biegi, rzuty częścią wielu sportów. Trening należy więc dobrać tak, aby je doskonalić. Trening motoryczny ma w sobie wiele zalet: pozwala osiągnąć optymalny poziom wytrenowania, jednocześnie występuje tutaj prewencja kontuzji (eliminowanie przeciążeń aparatu ruchu), pozwala ukształtować prawidłowe wzorce ruchowe, jest również świetnym narzędziem przyspieszającym proces rehabilitacji (powrót do pełni sprawności po kontuzji). Zapewnia pełny rozwój możliwości fizycznych, ze względu na poprawę stabilizacji kończyn i kręgosłupa. Bez względu na rodzaj uprawianej dyscypliny i staż treningowy ten rodzaj zajęć ma wiele cech prozdrowotnych, pozwalających na zachowanie świetnej kondycji fizycznej.

Trening motoryczny oferowany przez specjalistów w Lion Group Poznań sprawdzi się zarówno dla sportowców amatorów, jak i tych, którzy do uprawianej dyscypliny podchodzą w pełni profesjonalnie. To świetne narzędzie dla osób w każdym wieku. Pod okiem naszych trenerów na co dzięń rozwijają się zarówno dorośli jak i dzieci. Co raz więcej osób rozumie bowiem, że wyrabianie właściwych wzorców powinno odbywać się od najmłodszych lat. Bardzo często dla młodych podopiecznych trening oparty jest o czynnik zabawy, który jest swego rodzaju urozmaiceniem. Im mocniejsze fundamenty (w ujeciu dotyczącym świadomości podopiecznego) uda się wyrobić, tym lepiej dla niego – wiadomo bowiem, że każda dyscyplina sportu ma swoje wzorce, a przy słabych fundamentach niestety skutkować to może niezrównoważonym rozwojem motorycznym. Przy obecnym trendzie zwiększania świadomości mamy pole do popisu, a kolejne sukcesy są tak na prawdę świetnym motorem napędowym do dalszego rozwoju kompetencji w tym zakresie.