Ciąża nie musi oznaczać braku ruchu.

Trening (rehabilitacja) w ciąży oferowany przez Lion Group Poznań to cykl zajęć z medycznym trenerem personalnym. Taką funkcję przybierają u nas trenerzy, którzy swój zakres kompetencji mają uzupełniony o studia rehabilitacyjne. Trener personalny dla Pań w ciąży skupia się w pracy z podopieczną na odzyskaniu poprawnych wzorców ruchowych, redukcji napięć mięśniowych, które powstają podczas ciąży. Zajęcia oparte są o trening aerobowy, wzmacniający, rozciągający oraz relaksacyjny. Nie jest prawdą, że ciąża musi przynieść znaczne obniżenie formy fizycznej kobiety. Zajęcia prowadzone w trakcie ciąży, połączone z odpowiednią rehabilitacją po porodzie sprawiają, że młoda mama przez okres 9 miesięcy przechodzi spokojnie i nie musi się obawiać, że narodziny maleństwa przyniosą skutek w postaci obniżenia jej fizycznej formy.

Trening (rehabilitacja) w ciąży oferowany przez Lion Group Poznań to świetne rozwiązanie dla Pań, które bardzo często narzekają na przeciążenia, bóle – a jest to efektem zaniechania potrzeby właściwej aktywności fizycznej podczas ciąży. Trener personalny dla kobiet w ciąży Lion Group jest wspierany przez dietetyka, który ustala żywienie przyszłej mamy w oparciu o dietoprofilaktykę. Ciąża jest bowiem okresem szczególnym, ponieważ młoda mama poprzez swoje wybory decyduje nie tylko o swoim życiu i formie, ale również o dziecku, które rozwija się pod jej sercem. Wiele Pań w tym okresie potrzebuje fachowego wsparcia, ponieważ w dobie internetu bardzo często dociera się do sprzecznych informacji, które wywołują w świadomości młodej mamy chaos, a jak wiadomo w tym okresie stres jest elementem, który powinien być ograniczony do minimum.

Żywienie w tym okresie jest równie ważnym elementem jak sama aktywność fizyczna. Dieta młodej mamy musi być dopięta na ostatni guzik zarówno w trakcie ciąży jak i po samym porodzie, bo przecież przy okresie laktacji wpływa ona na jakość pożywienia dziecka. Nasz program treningowy świetnie sprawdza się również dla Pań, które chcą wrócić do formy po porodzie (kompleksowa opieka opiera się o bezpieczny powrót do formy, rehabilitację po porodową oraz dietoprofilaktykę). Powrót do formy może być szybki i przyjemny, ponieważ odpowiedni dobór obciążeń treningowych przez trenera medycznego sprawia, że młoda mama nie tylko pozbywa się bólu, ale również zwiększa swoją mobilność i przygotowuje się do okresu, w którym będzie musiała użyć tych cech w bezpośredniej opiece nad dzieckiem (a jak wiadomo, dziecko sprawności od młodej mamy po prostu wymaga).