Czy dieta na poziomie 1200-1500 kcal, zwiększana systematycznie o 200kcal to właściwy rodzaj żywienia?

Dieta Hollywood jest dietą niskokaloryczną, opartą na owocach, warzywach, chudym mięsie, rybach oraz pełnoziarnistych produktach zbożowych. W jej trakcie zdecydowanie ograniczamy spożywanie kalorii do poziomu 1200-1500 kcal w pierwszym tygodniu i stopniowo ją zwiększamy o kolejnych 200 kcal w pozostałych tygodniach. Należy jednak pamiętać, żeby dieta nie trwała dłużej niż miesiąc, gdyż możemy wtedy borykać się niedoborami. Autorzy obiecują duży ubytek zbędnej masy, bo nawet 5 kilogramy w miesiąc. Jak mówi sama nazwa dieta jest bardzo popularna wśród gwiazd, gdyż przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy i niewymyślnych posiłkach możemy zrzucić parę kilo.

W pierwszym tygodniu diety nasz jadłospis bazuje na świeżych owocach: malinach brzoskwiniach, śliwkach, borówkach amerykańskich czy truskawkach. Elementem koniecznym diety Hollywood są ananasy, które należy jeść dwa dziennie przez cały okres odchudzania. Obowiązkowo należy również pamiętać o piciu przynajmniej dwóch litrów niegazowanej wody mineralnej dziennie. Podczas kolejnych tygodni do 1200-1500 kcal dodajemy kolejne 200 kcal wraz z nowymi składnikami czyli produktami zbożowymi, chrupkim pieczywem, chudym mięsem, rybami, jogurtami, kefirami czy biały serem. W diecie konieczne jest dosyć skrupulatne zliczanie spożywanych kalorii i analogicznie dokładne ich (zwiększanie) w kolejnych tygodniach. Nie można zapominać o obowiązkowych ananasach i dużej ilości wody mineralnej. Kategorycznie zakazane są mleko, kawa, herbata, alkohol, białe pieczywo, cukier i sól.

Dieta Hollywood niestety nie jest dla wszystkich, osoby pracujące fizycznie mogą odczuwać znaczące niedobory kalorii. Należy również pamiętać, że tego typu diety redukcyjne mogą być potencjalnie niebezpieczne dla osób chorych, dlatego też powinny one zachować szczególną ostrożność i koniecznie skonsultować się wcześniej z lekarzem. Dieta Hollywood jest za to bardzo dobrym pomysłem dla kobiet, które chcą zrzucić zbędne kilogramy po zimie. Stosowana przez miesiąc nie niesie dla zdrowej osoby niebezpieczeństwa niedoborów, jest łatwa, szybka w przygotowaniu i świetnie odświeży po zimie. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować jej dłużej niż miesiąc. Warto również pomyśleć o włączeniu aktywności fizycznej oraz zmianie złych nawyków żywieniowych np. zamianie słodyczy i przekąsek na świeże owoce i warzywa, tego typu zmiany na pewno bardziej długofalowo pomogą w redukcji masy ciała, a po zakończeniu diety będą skutecznie przeciwdziałały efektowi jo-jo.