Rodzina Samopas

Rodzina

Samopas

  • Uczestnicy: Michał i Asia

  • Cel: Wygrać walkę z nadwagą dla synka

  • Rok produkcji: 2014/2015

Video skrót metamorfozy

Metamorfoza polegająca na kompleksowej formie pomocy Lion Group Poznań. Michał i Asia przez 8 miesięcy mogli trenować pod okiem jednego z najlepszych trenerów personalnych w Poznaniu. Opiekował się nimi również renomowany dietetyk sportowy. Odchudzanie było na tyle skuteczne, że zmienili oni nie tylko swój wygląd zewnętrzny, ale również swój światopogląd i podejście do życia.

Odcinek 1

Odcinek 1 to przedstawienie głównych bohaterów oraz powodu, dla którego postanowili oni podjąć WALKĘ. To również ukazanie osoby Fitness Managera firmy Lion Group Piotra Chmielarza, którego zadaniem była opieka treningowa nad Michałem i Asią w trakcie trwania metamorfozy.

Odcinek 2

Odcinek 2 to przedstawienie rodziny Michała i Asi oraz historii ich związku. Wizyta z kamerą miała na celu próbę odnalezienie powodu ich nadwagi (praca, życie prywatne).

 

Odcinek 3

Odcinek 3 to powrót do przeszłości (zdjęcia z lat dzieciństwa i młodości). Album ze zdjęciami ma ukazać, czy Michał i Asia nadwagę nabyli z czasem, czy towarzyszyła im ona od dziecka. Kamera towarzyszyła nam również podczas wizyty u psychologa, który w metamorfozie pomagał nam w wsparciu mentalnym.

Odcinek 4

Odcinek 4 to metamorfoza samego Piotra Chmielarza, który sam zmagał się z problemem otyłości, a po przejściu metamorfozy postanowił pomagać ludziom, którzy nie potrafią samemu podjąć skutecznej walki z nadwagą.

Odcinek 5

Odcinek 5 to wizyta w domu Michała i Asi, której się nie spodziewali. Przejrzeliśmy ich lodówkę, bo to miało nam dać obraz, co nie gra od strony żywienia i czy ich wyboru dotyczące jedzenia są powodem nadwagi.

Odcinek 6

Odcinek 6 to analiza dzienników żywieniowych oraz dojście do sedna sprawy, czyli kłamstw ze strony Michała i Asi, które nie pozwolą na dobre ułożenie ich indywidualnych planów żywieniowych. To również zapis ich pierwszego treningu z Piotrem oraz omówienie pierwszych pomiarów składu ciała.

Odcinek 07

Odcinek 7 to próba ukazania właściwego modelu metamorfozy. Ani dieta ani trening nie mogą być sztucznym reżimem, ale świadomym wyborem uczestników. Muszą oni świadomie podejmować decyzję i włączyć dobre elementy na stałe do ich życia.

Odcinek 8

Odcinek 8 to ocena analizy przypadku Michała i Asi od strony psychologicznej. Piotr opowie w odcinku swoją historię, gdzie sam przyznał się do odstępstw od diety podczas jego treningów mających na celu wygranie walki z nadwagą. Kluczem do sukcesu w relacji trener/podopieczny jest bowiem prawdomówność.

Odcinek 9

Odcinek 9 to analiza pierwszej diety, którą Stasiu przygotował dla Michała i Asi. Indywidualne żywienie i indywidualny trening to wynik analizy i pełnej diagnozy, od której powinna zaczynać się każda metamorfoza.

Odcinek 10

Odcinek 10 to prezentacja ośrodka, w którym działalność biznesową rozpoczynała firma Lion Group. Podobnie jak obecny klub StepOne oferował on naszym podopiecznym możliwość odbywania treningów w plenerze, co było niewątpliwym atutem.

Odcinek 11

Odcinek 11 to zakończenie pierwszego, najtrudniejszego etapu, który decyduje o tym, czy metamorfoza się powiedzie. Gdy podopieczni nam ufają, zmienia się ich podejście do diety i treningu, bo podchodzą do tych elementów na 110%. W odcinku też widać pierwsze zmiany w sylwetce Michała i Asi.

Odcinek 12

Odcinek 12 to podsumowanie 1 miesiąca pracy oraz ocena pierwszego etapu walki. Są oni mocno zmotywowani do dalszej pracy, bo udało im się zerwać ze stacjonarnym trybem życia. W odcinku ukazujemy również gościnny udział Macieja Hoffmana, który metamorfozę o nazwie CIĘŻKI START rozpoczął z wagą 185kg i był motywacją dla Michała i Asi, że można wszystko, jeśli tylko się chcę.

Odcinek 13

Odcinek 13 to wspólne zakupy, które mają pokazać, że zdrowe jedzenie może być smaczne, należy tylko zwiększyć swój poziom wiedzy żywieniowej i dokonywać właściwych wyborów na półkach sklepowych. Postanowiliśmy również wspólnie ugotować zdrowy i smaczny posiłek z kuchni chińskiej.

Odcinek 14

Odcinek 14 to zdecydowanie widoczna zmiana – ta dotycząca wyglądu, stylu życia, żywienia, sposobu spędzania czasu. Michał i Asia są obowiązkowi i pilnują diety, co przekłada się na ich wygląd i formę. Pomiary składu ciała po 3 miesiącach metamorfozy wypadły na prawdę imponująco.

Odcinek 15

Odcinek 15 to uroczysta kolacja zorganizowana w Pałacu w Biedrusku. Dla Lion Group było to podsumowanie 6 miesięcznej, ciężkiej pracy w zakresie startu działalności biznesowej. Dla Michała i Asi po 3 miesiącach pierwsza szansa na prezentację ich sukcesu.

Odcinek 16

Odcinek 16 to podsumowanie 5 miesięcy metamorfozy oraz przedstawienie planu na całą (8 miesięczną metamorfozę). Dieta w przypadku Michała miała na celu budowę masy mięśniowej, natomiast u Asi bazowano dalej na procesie redukcji wagi.

Odcinek 17

Odcinek 17 to kolejna wizyta w domu Michała i Asi. Tym razem nie jest to niespodzianka, a zaplanowana wizyta, w celu podsumowania wraz z Piotrem ich obecnej sytuacji. Obecnie ich mieszkanie pozbawione jest „złych elementów” – zmieniła się lodówka, zmienił się zestaw ich codziennych aktywności. Jako ciekawostka, po 5 miesiącach Michał był w stanie zmieścić się w koszulkę piłkarską z lat młodzieńczych.

Odcinek 18

Odcinek 18 to rozszerzenie składu partnerów o firmę cateringowa, która na bazie naszych zaleceń przygotowała gotowe posiłki dla Michała i Asi, wyręczając ich trochę z przygotowywania diety.

Odcinek 19

Odcinek 19 to odejście od prezentacji zmian Michała i Asi i prezentacja walki Macieja Hoffmana, który razem z naszą 2 uczestników w roku 2014 podjął walkę wnosząc na wagę aż 185kg. Historia jego osoby, którą można również zobaczyć w skrócie metamorfozy o nazwie Ciężki Start.

Odcinek 20

Odcinek 20 to prezentacja Stanisława Rydzewskiego, który obecną pozycję wśród dietetyków zawdzięcza nie tylko ogromnej wiedzy, ale również przeżyciu własnej, udanej walki z nadwagą.

Odcinek 21

Odcinek 21 to różnica widoczna również w zarządzaniu, ponieważ firma Lion Group oparta jest o osoby, które wiedzą czym jest walka i jak należy poprowadzić kontakt już od poziomu rozmowy wstępnej (zapytania mailowego).

Odcinek 22

Odcinek 22 to gościnna wizyta na treningi Asi słynnej kulturystki, która poprowadziła gościnny trening, aby sprawdzić, czy obecna forma Asi podoła jej wymaganiom.

Odcinek 23

Odcinek 23 to gościnna wizyta na treningi Asi słynnego kulturysty, który poprowadziła gościnny trening, aby sprawdzić, czy obecna forma Michała podoła jego wymaganiom.

Odcinek 24

Odcinek 24 to gościnna wizyta u partnera metamorfozy MK BOWLING. Oprócz formy Michała i Asi zmienił się bowiem również ich stosunek do spędzania wolnego czasu.

Odcinek 25

Odcinek 25 to gościnna wizyta u partnera firmy Activus, która dostarcza naszym podopiecznym niezbędną suplementację diety.

Odcinek 26

Odcinek 26 to czas na kolejne pomiary oraz zobrazowanie dalszego planu metamorfozy pod kątem treningowym. 6 miesięcy pracy to na prawdę świetny wynik (nie tylko na wadze, ale również w obwodach ciała).

Odcinek 27

Odcinek 27 to ukazanie zdecydowanie większej formy fizycznej Michała oraz zobrazowanie planu treningowego na ostatni etap metamorfozy.

Odcinek 28

Odcinek 28 to ukazanie zdecydowanie większej formy fizycznej Asi oraz zobrazowanie planu treningowego na ostatni etap metamorfozy.

Odcinek 29

Odcinek 29 to podsumowanie wyników sportowych całej, 8 miesięcznej metamorfozy.

Odcinek 30

Odcinek 30 to chwila retrospekcji oraz krótka wizyta na macie klubu Gracie Barra, aby zobrazować filozofię firmy, opartą na trenerach mających ogromne doświadczenie w dyscyplinach sportów walki.

Odcinek 31

Odcinek 31 to gościnna wizyta Michała i Asi na treningu gwiazdy KSW Tomka Kondraciuka

Odcinek 32

Odcinek 32 to prezent dla Asi, która otrzymała dodatkowe usługi z zakresu urody u partnerów Lion Group.