Po jakie produkty w diecie sięgać wiosną?

Jaką dietę stosować wiosną? 21 marzec – w końcu słońce i ciepło, tak myśli większość z nas. Koniec z szarą pogodą, mrozem i śniegiem. Czas, aby na naszych talerzach zawitały świeże owoce i warzywa. Po zimowych rozgrzewających posiłkach warto zwrócić się w stronę pysznych nowalijek. Odświeżmy swoje dania, dodajmy do nich lekkie sałatki i surówki bogate w witaminy, niezbędne po okresie jesienno-zimowym. Budząca się do życia natura, ćwierkające ptaki, zieleniące się trawniki dodają energii i szybko pozwalają zapomnieć o jesiennych wieczorach spędzonych pod kocem. Coraz więcej czasu zaczynamy spędzać na świeżym powietrzu, co za tym widzie rozpoczyna się sezon grillowy. Wiosną warto delikatnie przyzwyczaić organizm do nowych warunków. Ciężka karkówka czy kiełbasa mogą wywołać wiele problemów zdrowotnych. Doskonałą lekka propozycją na grilla będą owoce morza, pstrąg marynowany w natce pietruszki i czosnku czy filet z kurczaka z warzywami. Dla wegetarian świetnie sprawdzą się warzywa oraz owoce. Koniecznie spróbujecie grillowanego ananasa, może być dodatkiem do pieczonych mięs lub ciekawym deserem.

Jaką dietę stosować wiosną? Podczas zimy ograniczaliśmy spożycie płynów głównie po ciepłych naparów oraz herbat. Teraz kiedy temperatura na dworze może wzrastać nawet do 20 stopni, bardzo łatwo o odwodnienie. Warto wrócić do nawyku noszenia ze sobą butelki z wodą, doskonale ugasimy pragnienie i uzupełnimy niedobory płynów. W ciągu całego dnia powinnyśmy spożywać ok. 2 litrów napojów, najlepiej aby większość stanowiła woda mineralna. Można również przygotować własne napoje izotoniczne, połączyć wodę z świeżo wyciśniętym sokiem z pomarańczy i łyżeczką miodu lub syropu klonowego. Będzie to smaczne urozmaicenie, dodatkowo dostarczy organizmowi cenne witaminy i pomoże zwalczyć uporczywe wiosenne przesilenie.
Promienie świetle cudownie oświetlające ożywioną przyrodę i napawają nas olbrzymią dawką pozytywnej energii. Właśnie dlatego duża część z nas właśnie wiosną wraca do biegania, jazdy na rowerze czy rolkach. Zwiększona aktywność fizyczna wiąże się z wzmożonym wydalaniem potu, co za tym idzie wraz z utratą mikro i makroelementów. W celu wyrównania niedoborów warto zwiększyć spożywanie owoców, warzyw oraz orzechów. Po intensywnym treningu można również sporządzić odświeżający koktajl na bazie nowalijek. Z pewnością taki domowy napój doda nam energii i uzupełni niedobory.