Pamiętniki z urlopu

Pamiętniki

Z Urlopu

  • Uczestnicy: Kasia

  • Cel: Wrócić do formy sprzed porodu

  • Rok produkcji: 2016/2017

Skrót metamorfozy

Metamorfoza 9 miesięczna, w której specjaliści Lion Group ukazali, że powrót do formy po porodzie może być tak samo sympatycznym okresem, jak noszenie dziecka pod sercem przez młodą mamę. Program ten opierał się nie tylko na przemianie Kasi, ale również na szeregu praktycznych porad dietetyka, rehabilitantów, trenerów. Pokazaliśmy, że oprócz rozsądnego podejścia do diety i treningów ważnym elementem jest dbałość o zdrowie w podejściu ogólnym oraz korzystanie z szeregu praktycznych rozwiązań, które młodym mamom dają możliwość opieki nad dzieckiem na najwyższym poziomie.

Odcinek 1

Odcinek numer 1 to nawiązanie do celu metamorfozy. W pierwszym odcinku Kasia opowie nam o sobie, poznacie jej rodzinę oraz dowiecie się, co jest powodem tego, że kobiety w ciąży tak mocno przybierają na wadze.

Odcinek 2

W drugim odcinku ukażemy najczęstsze błędy, jakie popełniają kobiety, które chcą szybko wrócić do formy po ciąży. Wytłumaczymy, na czym powinna opierać się dobrze zbilansowana dieta oraz wyjaśnimy, w którym momencie najlepiej rozpocząć treningi. Kasia opowie o swoich pierwszych odczuciach oraz porówna obecną sytuację do przeszłości, gdy starała się sama, bez fachowej opieki, wrócić do sylwetki sprzed zajścia w ciążę. Ukażemy ćwiczenia z zakresu treningu medycznego, które dominują w pierwszym okresie metamorfozy.

Odcinek 3

W trzecim odcinku dowiecie się jakie nawyki wyrabiane są podczas treningu u Kasi i jak opieka nad Tomkiem wpływa na jej ciało. Pokażemy jak trening funkcjonalny przygotowuje Kasię do nowych zajęć. Kasia zdradzi Wam jak w diecie sprawdzają się produkty żywności funkcjonalnej, natomiast dietetyk zdradzi zagadkę, dlaczego podczas ciąży kobiety łączą ze sobą skrajne smaki oraz wskaże, jaki kierunek powinno obrać MENU młodej mamy. Dowiecie się również, jak zajęcia z dzieckiem na basenie wpływają na młodą mamę i dziecko oraz dlaczego są ważnym elementem dla jej zdrowia i regeneracji.

Odcinek 4

W odcinku numer 4 sprawdzimy, jak prezentuje się ciało Kasi po 3 miesiącach współpracy. Sprawdzimy jak połączenie rehabilitacji (treningu medycznego) oraz cardio według zaleceń trenera prowadzącego wpływa na redukcję wagi Kasi. Wypowie się ona także na temat zmian, które zachodzą w jej organizmie pod względem zdrowotnym oraz poruszy tematy intymne jak nietrzymanie moczu, obniżone libido czy poziom współżycia świeżo upieczonych rodziców.

Odcinek 5

W odcinku numer 5 sprawdzimy, jak prezentuje się forma Kasi po urlopie (tym wakacyjnym, bo pozwoliliśmy jej w trakcie trwania metamorfozy udać się na 2 tygodniowe wakacje). Odcinek da nam odpowiedź, czy wyjazd na urlop musi oznaczać blokadę progresu związanego z realizacją metamorfozy od strony sylwetkowej. Wyjazd będzie również świetnym tematem do obalenia mitu dotyczącego zakazu opalania (naturalnego i w solarium) przez młode, karmiące mamy. Od strony treningowej zajmiemy się obszarami ciała od pasa w dół, a więc sprawdzimy jak prezentują się pupa, biodra i uda Kasi.

Odcinek 6

W odcinku numer 6 sprawdzimy, jaki trening stosowany jest w przypadku chęci wymodelowania brzucha oraz piersi. Odpowiemy na pytanie, czy zabiegi z dziedziny kosmetologii oraz medycyny estetycznej można na tym etapie swobodnie łączyć z celami treningowymi. Stasiu natomiast w odpowiedzi eksperckiej odniesie się do wpływu długiego karmienia na obwisłość piersi młodej mamy.

Odcinek 7

W odcinku numer 7 podsumujemy wyniki pomiarów po 6 miesiącach oraz graficznie porównamy zmiany fizyczne sylwetki Kasi. Wejdzie ona na ostatniej prostej w metamorfozie na jeszcze bardziej intensywne treningi, ponieważ odstawiła Tomka od piersi (wprowadzimy również zmiany w jej diecie). W odcinku poruszymy również temat psucia się wzroku kobiet podczas ciąży.

Odcinek 8

W odcinku numer 8 dowiecie się, jak należy zmodyfikować dietę młodej mamy po odstawieniu pociechy od piersi. Stasiu odpowie też na pytania dotyczące diety maleństwa, gdy podstawą jego żywienia przestaje być mleko matki. Na koniec zasugerujemy, jak u dziecka wyzwolić chęć do ruchu i aktywności fizycznej.

Odcinek 9

Odcinek numer 9 to posumowanie 9 miesięcznej walki Kasi na sali ćwiczeń. Dowiecie się jak zmieniły się pomiary oraz obwody oraz jak w ostatnim etapie metamorfozy wyglądał trening Kasi. Jest ona przykładem dla młodych mam, że powrót do formy po ciąży może być łatwy i przyjemny.