Jak zadbać o świetny wygląd naszych ud?

Biodra, uda i pośladki to miejsca, w których tłuszcz jest niezwykle oporny, a którego obecność przyprawia o ból głowy wiele kobiet. Szczupłe i zgrabne uda to marzenie niemal każdej kobiety – częstym pytanie jest więc „jak odchudzić uda”?

Na początku trzeba uświadomić sobie, że nie jest to łatwe zadanie. Receptory adrenergiczne oraz budowa żeńskiego układu hormonalnego, które utrudniają osiągnięcie wymarzonych efektów. Fundamentalnym elementem w pracy nad szczupłymi i zgrabnymi udami jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nie jest to jednak jedyny element, o który należy zadbać podczas odchudzania tych rejonów – pytanie więc jak skutecznie odchudzić uda. Oprócz diety redukcyjnej należy oczywiście zadbać o odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Dużo zależy od rodzaju budowy ciała – niektóre Pani są wąskie w talii, a szerokie w biodrach, tam ten tłuszcz odkłada się szybciej, trudniej jest go zgubić. Ich nogi bardzo szybko reagują na jakikolwiek trening siłowy. W tym wypadku ich uda będą bardzo szybko przybierać na objętości, czyli osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego. Oczywiście, nie należy unikać zupełnie ćwiczeń siłowych. Sprawdzi się tutaj duża ilość powtórzeń (20-40), czyli tak zwane „przepalanie”, które charakteryzujące się trwałym uszkadzaniem struktur mięśniowych. Co w przypadku szczupłej sylwetki? Najlepszy będzie trening sylwetkowy przy odpowiedniej kaloryczności posiłków wzbogacony o trening cardio plus dodatkowe elementy – obciążniki na nogi, krok dostawny, wydłużanie kroków etc.