Jak zdrowo i skutecznie schudnąć?

Odchudzanie to najważniejszy cel, który przyświeca naszemu działaniu w mieście Poznań. Jest to problem, który dotyczy co raz większej grupy ludzi i staje się chorobą naszych czasów. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, iż lekceważenie otyłości może prowadzić do bardzo groźnych powikłań, a w konsekwencji nawet do śmierci osoby. Tryb życia społeczeństwa, tempo życia oraz spożywanie niezdrowych posiłków, których kaloryczność przewyższa nasze zapotrzebowanie energetyczne – to wszystko powoduje, że tłuszcz odkłada się w nadmiarze.

Odchudzanie nie musi być okupione cierpieniem i wyrzeczeniami!

Wydawałoby się, że skoro znane są przyczyny i mechanizmy powstawania nadwagi, to łatwo również z nimi walczyć – i tutaj wpadamy w pułapkę. Rynek co prawda wypełniony jest cudownymi sposobami i receptami walki z otyłością, jednak ich jakość (bardzo często zerowa, wywindowana przez marketingową otoczkę i atrakcyjność) bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Diety cud, tabletki na odchudzanie, czy preparaty w stylu schudnij 30 kilo w dwa miesiące to raczej żart, jednak w przypadku częstej desperacji osób, mają odbiór – odbiór zgubny, bo osobą, która sięga no nie, jeszcze bardziej się pogrąża i przestaje wierzyć, że istnieje skuteczne rozwiązanie. Odchudzanie, ze względu na złożony charakter problemu wymaga działania w wielu dziedzinach – dlatego Lion Group oprócz trenerów i dietetyka sportowego, sięga po pomoc specjalistów z miasta Poznań. Mowa tutaj o autorytetach ze świata medycznego, jak również specjalistów z dziedzin psychoterapii.  Otyłość nie jest bowiem jedynie problemem zdrowotnym, ale bardzo często oprócz fizycznej strony problemem jest psychika osoby, która jest odizolowana od społeczeństwa. Nasz program walki z otyłością został dopracowany w najmniejszych szczegółach i jest efektem długiej pracy zespołu fachowców. Dzięki temu jest nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny i zdrowy, nie wprowadza bowiem nagłych zmian w organizmie i nie sieje w nim spustoszenia. Polega na zmianie świadomości osób, które zyskują nowe życie – stąd jego nazwa. Nasi podopieczni biorą udział w zajęciach pod okiem trenera personalnego, opiekę nad nimi sprawuje również dietetyk sportowy, którego wiedza i kompetencje pozwalają osobą przejść swobodnie przez problem podjadania – przygotowane posiłki są bowiem nie tylko pożywne, ale również smaczne. Dieta nie musi bowiem oznaczać wyrzeczeń i reżimu – w naszym programie działania chodzi o wyeliminowanie czynników ryzyka i świadome dobieranie posiłków, tak aby tworzyły w całości indywidualny plan żywieniowy.

Odchudzamy zarówno dzieci, dorosłych, jak i seniorów!

Konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu oraz podstawowy zakres badań, pozwala nam na diagnozę medyczną, która jest niezwykle ważnym elementem. Po nich korygowana jest dieta, układany indywidualny plan treningowy, a w razie potrzeby pacjent zostaje odesłany do lekarza specjalisty, który dalej prowadzi jego przypadek, jeśli tego wymaga sytuacja i stan zdrowia pacjenta. Pomoc psychoterapeuty jest kolejnym, bardzo często niezbędnym wsparciem. Problem ludzi otyłych leży bardzo często w ich głowie, a trenerzy, mimo kompetencji i starania, nie są w stanie odgadnąć przyczyny i podjąć się terapii – dlatego Lion Group korzysta z pomocy specjalisty, który pomaga nam uświadamiać podopiecznych, że mogą osiągnąć cel i wymarzoną sylwetkę. Lion Group stawia na rozwój długofalowy swoich podopiecznych – oznacza to, że dla nas odchudzanie nie jest jednorazowym celem, podjętym na przykład na potrzeby zbliżającego się lata, uroczystości rodzinnej, podróży i tym podobne. W pracy z podopiecznymi dbamy o to, aby ich świadomość i mentalność zmieniały się oraz o to, by w przyszłości nie wracali do nawyków, które powodowały pojawianie się zbędnych kilogramów. Symboliczna zmiana życia oznacza więc nie tylko kilka kilogramów mniej na wadze, ale również zmianę nastawienia, trybu życia i uzależnienia – nie w formie podjadania, ale w formie ciągłego dążenia do upragnionej sylwetki i zdrowego życia.

Tylko taka konstrukcja i systematyczna praca jest gwarancją sukcesu – wiemy bowiem, że osoba, która razem z nami zmieni swoje życie, już nigdy nie powróci do dawnych nawyków i raz na zawsze wygra walkę z otyłością. To ważne, ponieważ efekt jojo, z którym często stykają się osoby walczące z nadwagą mocno demotywuje ich i utwierdza w błędnym przekonaniu, iż są oni skazani na życie z nadmiarem kilogramów. Osoby, które wychodzą spod naszej ręki nie tylko cechują się więc utratą wagi, ale również nabraniem pozytywnego myślenia, którym zarażają innych – odzyskują bowiem nową radość w życiu, którą wcześniej blokował nadmiar tłuszczu i ograniczenia, wynikające z tego faktu. Taki charakter działania i entuzjazm naszych podopiecznych pozwala nam wierzyć, że mimo niepokojących tendencji w naszym społeczeństwie i liczbie osób z nadwagą nie stajemy do walki, w której jesteśmy z góry skazani na porażkę. Im więcej osób zwycięży, tym większa szansa na zmianę społeczeństwa.