Czy dziecko może jeść smaczne i zdrowo?

Otyłość jest problemem, który dotyka coraz młodszych, dlatego dietetyk dla dzieci Lion Group Poznań skupia się wokół szeregu działań, mających na celu wzbudzenie w młodej jednostce motywacji do działania. Dietetyk dziecięcy to osoba, na której spoczywa podwójny rodzaj odpowiedzialności – zarówno tej ukierunkowanej bezpośrednio na młodego podopiecznego, jak i na jego rodziców, ponieważ w przypadku pracy z najmłodszymi niezbędnym elementem jest współdziałanie dwóch pokoleń. Rodzin zaangażowany w walkę dziecka to niezwykle cenny dar, ponieważ najmłodsi potrzebują sporych pokładów wsparcia, a nic tak dobrze nie działa na nich, jak dobre relacje z rodzicami, którzy wspierają ich w potyczce ze schorzeniem, jakim jest otyłość.

Dietetyk dziecięcy połączony z kompetecjami trenera o kikunastoletnim stażu pedagogicznym!

Wygrana walka z nadwagą zachodzi przede wszystkim w głowie, gdy dziecko uświadomi sobie, że dzięki determinacji jest w stanie dojść do celu. Nasz dietetyk dziecięcy oraz odchudzanie stosowane wśród najmłodszych podopiecznych Lion Group Poznań to przede wszystkim dopasowanie żywienia jednostki pod jej preferencje oraz czas, który rodzice mogą poświęcić na pomoc w przygotowaniu posiłków (bo dziecko na ogół nie jest w stanie samodzielnie gotować). Stasiu sam jako dziecko zmagał się z problemem nadwagi, więc wie co to znaczy presja otoczenia, przykre komentarze rówieśników, ograniczona sprawność na tle rówieśników, czy też nieudane próby podjęcia walki poprzez dietę (jego liczne wizyty w gabinetach dietetycznych kończyły się niepowodzeniem, ponieważ jak powszechnie wiadomo, poziom ekspertów, którzy nazywają się spacalistami z zakresu żywienia jest na prawdę różny i ciężko trafić w odpowiednie ręce – a jak wiadomo zakres motywacji dziecka do „zmiany na lepsze” jest ograniczony i bez efektów dziecko szybko się zniechęca.

 

Nasze zajęcia z trenerem oraz dieta to klucz do odchudzania Twojego dziecka!

Posiadamy bardzo doświadczoną kadrę, w tym osoby, o kilkunastoletnim stażu pedagogicznym. Co za tym idzie Twoje dziecko będzie w dobrych rękach nie tylko oceniając kompetencje czysto trenerskie, ale również podejście pedagogiczne. Treningi dla dzieci oferowane przez Lion Group Poznań przybierają postać treningów personalnych dla dzieci. Nasza kadra potrafi dotrzeć do młodego podopiecznego i obudzić w nim odpowiednie pokłady motywacji do stałego rozwoju. To bardzo ważne, ponieważ obecny model społeczeństwa bardzo często wypiera aktywność fizyczną – częściej spotyka się dziecko z tabletem w ręki lub przed komputerem, aniżeli na świeżym powietrzu, na boisku. Bardzo dużo zależy tutaj od rodziców, którzy najmłodszym powinni dawać dobry przykład – z tym jest jednak bardzo różnie, ponieważ rodzice bardzo często wolą korzystąć z hedonistycnych uciech, aniżeli ze zdrowych form aktywności.