Czy dziecko może jeść smaczne i zdrowo?

Otyłość jest problemem, który dotyka co raz młodszych, dlatego dietetyk dla dzieci Lion Group Poznań skupia się wokół szeregu działań, mających na celu wzbudzenie w młodej jednostce motywacji do działania. Dietetyk dziecięcy to osoba, na której spoczywa podwójny rodzaj odpowiedzialności – zarówno tej ukierunkowanej bezpośrednio na młodego podopiecznego, jak i na jego rodziców, ponieważ w przypadku pracy z najmłodszymi niezbędnym elementem jest współdziałanie dwóch pokoleń. Rodzin zaangażowany w walkę dziecka to niezwykle cenny dar, ponieważ najmłodsi potrzebują sporych pokładów wsparcia, a nic tak dobrze nie działa na nich, jak dobre relacje z rodzicami, którzy wspierają ich w potyczce ze schorzeniem, jakim jest otyłość.

Wygrana walka z nadwagą zachodzi przede wszystkim w głowie, gdy dziecko uświadomi sobie, że dzięki determinacji jest w stanie dojść do celu. Nasz dietetyk dziecięcy oraz odchudzanie stosowane wśród najmłodszych podopiecznych Lion Group Poznań to przede wszystkim dopasowanie żywienia jednostki pod jej preferencje oraz czas, który rodzice mogą poświęcić na pomoc w przygotowaniu posiłków (bo dziecko na ogół nie jest w stanie samodzielnie gotować). Stasiu sam jako dziecko zmagał się z problemem nadwagi, więc wie co to znaczy presja otoczenia, przykre komentarze rówieśników, ograniczona sprawność na tle rówieśników, czy też nieudane próby podjęcia walki poprzez dietę (jego liczne wizyty w gabinetach dietetycznych kończyły się niepowodzeniem, ponieważ jak powszechnie wiadomo, poziom ekspertów, którzy nazywają się spacalistami z zakresu żywienia jest na prawdę różny i ciężko trafić w odpowiednie ręce – a jak wiadomo zakres motywacji dziecka do „zmiany na lepsze” jest ograniczony i bez efektów dziecko szybko się zniechęca.

Do metamorfozy i diety najmłodszych podchodziny w sposób wyważony. Efekt ma być trwały, dlatego też nie stosujemy znacznego obcięcia energetyki. Dodatkowo staramy się udowadniać, że dieta „nie musi boleć”. Prowadząc program kulinarny z jednym z najlepszych Szefów Kuchni w Polsce (Adamem Adamczakiem) pokazujemy, że w kuchni nie ma ograniczeń, nie ma złych diet, są tylko złe ich zastosowania. Nasi najmłodsi podopieczni osiągają trwałe efekty, a każda ukończona metamorfoza jest dla nas najlepszą formą reklamy. Mądre odchudzanie można prowadzić w każdym wieku, wystarczy tylko zapewnić sobie pomoc zespołu fachowców. Patrząc na trend obecny w telewizji, nawet wśród najmłodszych osób można obudzić chęć do zgłębiania tajników kulinarnych. Jeśli ta chęć będzie poparta świadomym wyborem zdrowych alternatyw w kuchni, to jesteśmy w stanie dziecko zmotywować do trwałej walki, a przy okazji stworzyć fundamenty do utrzymywania zdrowego trybu życia również w czasach dorosłości (a to jak wiadomo przekazuje się z „pokolenia na pokolenie”).