Fatbusters - Pogromcy Tłuszczu

FATBUSTERS

Pogromcy Tłuszczu

  • Uczestnicy: Marcin i Kamil

  • Cel: Wyrzucić ducha tłuszczu ze swojego ciała

  • Rok produkcji: 2016

Pogromcy Tłuszczu - video skrót metamorfozy

Najbardziej spektakularna przemiana w historii działalności Lion Group. Kondycja fizyczna, zdrowie, koordynacja, inteligencja ruchowa to tylko niektóre elementy, które zyskali Marcin i Kami wyrzucając ze swojego życia ducha otyłości. Marcin, jako ex-fajtłapa ukończył po 5 miesiącach metamorfozy półmaraton (choć kiedyś zwykła przebieżka na tramwaj sprawiała mu kondycyjny kłopot), Kamil natomiast, jako osoba doświadczona przez los (wypadek, który groził amputacją nogi) zobaczył, że sport nie ma ograniczeń, a oprócz wygranej walki z nadwagą pokochał dyscyplinę brazylijskiego jiu jitsu. Zyskał on również zatrudnienie zgodne z profilem jego studiów (Zakład Poprawczy w Poznaniu). Który z nich okazał się lepszy na ostatniej prostej?

Odcinek 1

Odcinek numer 1 obrazuje dzień weryfikacji, podczas której uczestnicy zgłoszeni do konkursu musieli przejść przez weryfikację u trenerów personalnych, dietetyka, psychologa sportowego raz rehabilitantów.

Odcinek 2

Odcinek 2 skupia się na przedstawieniu uczestników oraz programu treningowego/żywieniowego. Odchudzanie oferowane przez Lion Group Poznań opiera się na kompleksowej formie działania, począwszy od treningu, przez stałą współpracę z dietetykiem sportowym, skończywszy na wsparciu trenerów medycznych (rehabilitantów).

Odcinek 3

Odcinek numer 3 to nawiązanie do wypowiedzi Kamila i Marcina dotyczących ich życia prywatnego. Naszych uczestników zaprezentowaliśmy od strony prywatnej, ponieważ bardzo często to te czynniki decydują o otyłości. Nasi uczestnicy odbyli też gościnny trening w ośrodku Fitness Point, gdzie istnieją idealne warunki do zaprezentowania walki na treningu. Dodatkowo przedstawiliśmy zapis z badań Kamila, u którego podczas treningu odnotowywany jest zbyt wysoki puls. Diagnoza wydana przez SATRO pozwoli nam w dalszych etapach pracy uwzględnić zalecenia i pozwolić mu na realizację celów treningowych. Odchudzanie musi być bowiem nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim zdrowe i bezpieczne dla zdrowia.

Odcinek 4

Odcinek numer 4 to kwartalne podsumowanie pracy wykonanej przez naszych uczestników na polu treningowym i dietetycznym. Pomiary ich ciała dadzą nam odpowiedź nie tylko i ile zmalała ich waga, ale również jak zmieniało się ich ciało pod kątem takich współczynników jak zawartość procentowa tłuszczu, zawartość procentowa mięśnia, tłuszcz wisceralny, wiek metaboliczny czy też nawodnienie. Trenerzy i dietetycy wypowiedzą się jaki jest dalszy plan na kolejne miesiące metamorfozy oraz dlaczego treningi Marcina i Kamila nabiorą inny charakter. W odcinku odniesiemy się również do historii Kamila i kontuzji, która wcześniej odbierała mu szanse na właściwe funkcjonowanie i aktywność ruchową. Na koniec dla naszych uczestników przygotowaliśmy nagrodę, czyli pobyt w SPA, aby ich regeneracja osiągnęła wyższy poziom komfortu.

Odcinek 5

W 5 odcinku przyszedł czas na ukazanie atutów partnera metamorfozy – Tarnowskie Termy. Kompleks w przypadku obydwu Panów ma bardzo różne zastosowanie. Kamil, jako świetny pływak włączył tą aktywność na stałe do swojego programu treningowego. Marcin natomiast mimo ponad 30 lat na karku boi się wody, dlatego dodatkowym atutem w metamorfozie będzie nabycie przez niego tej umiejętności przez korzystanie z nauki pływania. W odcinku jako ciekawostka występuje również brazylijskie jiu jitsu pod wodą – z racji przynależności Piotra i innych instruktorów Lion Group do klubu Gracie Barra Poznań.

Odcinek 6

Głównym bohaterem odcinka numer 6 jest Marcin. Na początku roku jakikolwiek dystans w dyscyplinie biegowej sprawił by mu nie lada problem. Jak sam wspomina samo wykonywanie pracy w ochronie sprawiało mu kłopot, gdy musiał pokonywać kolejne metry na linii kas czy też na magazynie jednego z poznańskich marketów Piotr i Paweł. Po 5 miesiącach pracy z trenerem personalnym, dietetykiem sportowym udało mu się pokonać pół maraton w Tarnowie Podgórnym. Bieg Lwa 2016 – zdany egzamin przez Marcina, który po niespełna pół roku osiągnął nowe życie.

Odcinek 7

Odcinek numer 7 to półroczne podsumowanie pracy Kamila i Marcina. Ukazujemy w nim oficjalne pomiary składu ciała oraz postęp, który niewątpliwie jest widoczny gołym okiem. Panowie zmienili się nie do poznania, o czym świadczy reakcja ich najbliższego otoczenia. Ludzie nie poznają ich na ulicy, sugerują chorobę, która powoduje utratę wagi. My jesteśmy pewni, że wygrają walkę z otyłością, a z ich zdrowiem będzie wszystko w porządku, ponieważ tylko odpowiednio zoptymalizowany wysiłek fizyczny oraz dobrze dobrana dieta dają efekt w postaci zdrowego ubytku kilogramów. Do grona sponsorów metamorfozy dołączyła firma TREC, która ufundowała suplementy diety i odżywki dla obydwu Panów.

Odcinek 8

Odcinek numer 8 to jeden z najbardziej osobistych fragmentów metamorfozy. Dowiecie się, jaką zmianę w życiu przeszedł Piotr Chmielarz i dlaczego tak bardzo kocha pracę trenera. Wraz z gwiazdą BJJ Adamem Wardzińskim ukażę on jak pięknym sportem jest brazylijskie jiu jitsu i dlaczego mogą tą dyscyplinę uprawiać wszyscy, nawet Ci, którzy zmagają się z problemami zdrowotnymi. Kamil uczestnik metamorfozy FATBUSTERS będzie mógł swoje treningi urozmaicić o naukę parteru.

Odcinek 9

Odcinek 9 to podsumowanie to podsumowanie 3 kwartałów pracy z trenerami, dietetykiem oraz rehabilitantami i psychologiem sportowym. Dowiecie się, dlaczego postanowiliśmy zmienić plan i zablokować redukcję Marcina. Porównamy pomiary i pokażemy, jak budować dobrej jakości masę mięśniową (przy jednoczesnym obniżaniu zawartości procentowej tłuszczu). FATBUSTRERSI pokażą również, jak duży wpływ ma na nich edukacja żywieniowa – zaprezentują oni zdrową wersję potraw, które wcześniej dominowały w ich jadłospisie.

Odcinek 10

Odcinek numer 10 w całości poświęcony jest osobie Kamila. Jak to często w tego rodzaju projektach bywa, wzrost pewności siebie spowodowany zmianą fizyczną (wygraną walką z otyłością) dał efekt w postaci sukcesu zawodowego (Kamil zdobył pracę w Zakładzie Poprawczym w Poznaniu). Dzięki temu specjaliści Lion Group postanowili podjąć się najtrudniejszego projektu w historii działalności firmy. Walka o zmianę to projekt zaplanowany na rok 2017 – ideą będzie resocjalizacja wychowanków przez sporty walki. Zachodzi więc swobodne przejście z jednej metamorfozy do kolejnej, najciekawszej z punktu widzenia społecznego.

Odcinek 11

Odcinek numer 11 to prawdziwa walka pomiędzy Marcinem i Kamilem. Przez 11 miesięcy zostali przygotowani do ostatecznego egzaminu, który miał wyłonić zwycięzcę. Każdy z nich na początku swojej drogi miał wyznaczone inne cele treningowe, w przedostatnim miesiącu zostaną oni poddani próbie. Jak wypadną ich ciała, kondycja fizyczna, siła oraz kto okaże się zwycięzcą projektu, tego dowiecie się Państwo w ostatnim odcinku.

Odcinek 12

Odcinek numer 12 to podsumowanie 11 miesięcy pracy pod kątem efektów, ale również zmiany dotyczącej kondycji fizycznej, zdrowia, koordynacji, inteligencji ruchowej i innych elementów, które decydują o tym, że zarówno Marin jak i Kamil wygrywając walkę z duchem tłuszczem zyskali coś jeszcze – NOWE ŻYCIE i umiejętności, które były ukryte pod nadmiarem tłuszczu. Piotr Chmielarz podsumuje wyniki sportowe obydwu Panów, pokażemy jak prezentują się ich pomiary. Odcinek to również podziękowania dla głównego sponsora www.smartfood.pl. Dla osób, które nie wiedzą jeszcze czym jest żywność funkcjonalna, polecamy nie tylko ten odcinek, ale skorzystanie z gamy produktów, aby mogły się ona przekonać, że dieta może być łatwa, smaczna i skuteczna.